Uroczysta Gala podsumowująca II Mazowieckie Dni Techniki

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

W dniu 15 listopada 2019 r. w Warszawskim Domu Technika NOT w Warszawie odbędzie się Uroczysta Gala podsumowująca II Mazowieckie Dni Techniki.

Tegoroczne II Mazowieckie Dni Techniki zakończyły się sukcesem dostarczając uczestnikom wiele interesujących przeżyć i ciekawych doświadczeń. Celem Organizatorów wydarzenia jest m. in. zachęcenie młodzieży do nauki i rozwoju zainteresowań technicznych, zapoznanie młodzieży z techniką w życiu miast oraz funkcjonujących w nich ośrodków naukowo-badawczych i przemysłowych.

Mazowieckie Dni Techniki 2019 organizowane przez Oddział Warszawski SIMP wraz z Terenowymi Jednostkami Organizacyjnymi Naczelnej Organizacji Technicznej (FSNT NOT) w dniach od 4 października do 15 listopada br. odbyły się w pięciu miastach Mazowsza: w Ostrołęce (10-12.10.2019), w Warszawie – IX Warszawskie Dni Techniki pod hasłem „Warszawa – Technika wczoraj, dziś, jutro” (16-18.10.2019), w Radomiu – XXXI Radomskie Dni Techniki – „Interakcje: Człowiek – Maszyna” (21-23.10.2019) i w Ciechanowie. (24.10.2019). Inauguracja II Mazowieckich Dni Techniki miała miejsce w dniu 4 października 2019 r. w Domu Darmstad w Płocku, a Patronat nad Inauguracją objął Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem II Mazowieckich Dni Techniki objęli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki.

Relacje z II Mazowieckich Dni Techniki dostępne na stronie:

http://mazowieckie.dni-techniki.edu.pl/