45 OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

Po raz 45 odbyła się Olimpiada Wiedzy Technicznej, organizowana przez FSNT-NOT na podstawie umowy i z dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Olimpiada rozgrywana jest w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej, biorą w niej udział uczniowie szkół średnich.

Do OWT zostało zakwalifikowanych 703 zawodników, którzy przystąpili do zawodów II stopnia odbywających się w 19 okręgach (eliminacje okręgowe). Zawodnicy mają do rozwiązania w I części zadanie optymalizacyjne lub informatyczne, a w części II dwa spośród trzech zadań tematycznych przygotowanych przez Komitet Główny OWT. Najlepsi zawodnicy tego etapu eliminacji spotkają się w dniach 12 – 14 kwietnia br. w Kaliszu, gdzie staraniem Rady Regionalnej FSNT-NOT w Kaliszu i Wielkopolskiego Komitetu Okręgowego OWT, odbędą się zawody III stopnia – ogólnopolskie finały centralne XLV OWT.

W okręgu mazowieckim (stołecznym), gospodarzem zawodów było najlepsze w XXI Rankingu Szkół Licealnych i Technicznych – Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Uczestników zawodów i ich opiekunów powitał Dyrektor szkoły mgr inż. Sławomir Kasprzak, a zawody otworzył Przewodniczący Mazowieckiego Komitetu Okręgowego OWT dr inż. Adam Baryłka, Prezes Oddziału Warszawskiego SIMP.

Laureatów Olimpiady Wiedzy Technicznej poznamy dopiero po finałach w przyszłym roku.

Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach eliminacyjnych i satysfakcji z rywalizacji!