XIII WARSZAWSKIE DNI TECHNIKI (25.09-03.10.2024)

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

Szanowni Państwo,

Sympatycy i Członkowie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP),

Członkowie Oddziału Warszawskiego SIMP,

 

Powoli zbliża się najważniejsze coroczne wydarzenie w życiu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).

XIII Warszawskie Dni Techniki, oczywiście pod stałym hasłem „Warszawa – Technika Wczoraj – Dziś – Jutro”, to podobnie jak w ubiegłym roku impreza, kiedy poza uroczystą inauguracja planujemy 5 dni wycieczek tematycznych. Organizacyjnie przedsięwzięcie wymagające dużego zaangażowania. Miło nam poinformować, że w dniu 04.06 odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Organizacyjnego. Dopracowujemy szczegóły związane z uroczystą inauguracją, która w tym roku nastąpi 25 września, jak również porządek wycieczek technicznych, które odbędą się w kolejnych dniach.

 

Pamiętajcie, że głównym ale nie jedynym adresatem Dni jest młodzież: uczniowie ponadgimnazjalnych szkół nie tylko technicznych oraz studenci. W wydarzeniach odbywających się w ramach Dni Techniki biorą udział członkowie stowarzyszeń naukowo-technicznych, w tym wielu seniorów ruchu inżynierskiego, dla których kontakt z młodzieżą jest ważnym atutem Dni. Nie może Was przy tym zabraknąć. Proszę zarezerwujcie już czas w swoich kalendarzach.

 

Podobnie jak w minionych latach inicjatywa Dni zyskała wsparcie ze strony wiodących stołecznych uczelni technicznych: Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej a także mamy wsparcie i patronat honorowy ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz oczywiście Urzędu Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Jak zwykle tak i w tym roku możemy liczyć na zaangażowanie i wsparcie warszawskich firm.

 

O szczegółach będziemy informować na bieżąco ale można nas również śledzić na stronie:

dni-techniki.ow-simp.pl/aktualne.htm

Można tam również zapoznać się z historią wydarzeń z poprzednich lat.

 

Zapraszamy do licznego udziału,

Komitet Organizacyjny XIII WDT