Z przykrością informujemy, że 2 kwietnia odszedł od nas Kol. mgr inż. Jan PYŚ – Prezes Sekcji ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw OW SIMP, wieloletni członek Zarządu Sekcji MiŚP ZG SIMP.

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

Z przykrością informujemy, że 2 kwietnia odszedł od nas Kol. mgr inż. Jan PYŚ  – Prezes Sekcji ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw OW SIMP, wieloletni członek Zarządu Sekcji MiŚP ZG SIMP.
Urodził się w 1927 r. w Horoszczycach k/Zamościa. W latach 1943 – 1944 działał w konspiracji i partyzantce Armii Krajowej. Po ukończeniu szkoły średniej i studiów na WSI w Gdańsku pracował zawodowo w przemyśle maszynowym. Po służbowym przeniesieniu do Warszawy ukończył studia magisterskie na PW Wydz. M-T i pracował w wielu przedsiębiorstwach oraz w Instytucie Organizacji Przemysłu Maszynowego ORGMASZ.
Po przejściu na emeryturę zaangażował się w działalność Spółdzielczości Mieszkaniowej oraz Kombatancką.
Od 1969 r. aktywny członek SIMP. Swą wiedzę i doświadczenie wykorzystywał w pracy w naszym Stowarzyszeniu wnosząc inicjatywę w utrzymanie i działanie Sekcji MiŚP. Za swą pracę i działalność kol. Janek Pyś otrzymał szereg odznaczeń i nagród, w tym: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Armii Krajowe i Odznaka im. prof. H. Mierzejewskiego.