XXV GALA PLEBISCYTU ZŁOTY INŻYNIER 2018 w Pałacu Prezydenckim

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

W dniu 27 lutego 2019 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszowej XXV edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera 2018 z udziałem Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni przedstawiciele OW SIMP: Prezes Adam Baryłka, Pełnomocnik ds. dni techniki Dariusz Raczkowski.

Organizatorem plebiscytu „Złoty Inżynier” jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

Podczas Gali wręczono dyplomy i statuetki 25-u laureatom wybranym przez Czytelników „Przeglądu Technicznego” spośród polskich zdolnych inżynierów, których nagrodzono w kategoriach: Młody Inżynier, Wyróżnieni, Srebrny Inżynier, Złoty Inżynier, Diamentowy Inżynier, Honorowy Inżynier, Złoty Inżynier Ćwierćwiecza.

Mamy przyjemność poinformować, że w gronie laureatów jest nasz wieloletni członek OW SIMP, były Wiceprezes OW SIMP, Prezes Koła SIMP przy Instytucie Lotnictwa w Warszawie Pan dr inż. Wiesław Krzymień, który otrzymał tytuł Złotego Inżyniera w kategorii nauka, za eliminację drgań w kilku modelach samolotów zaprojektowanych i produkowanych w Polsce. Pan dr inż. Wiesław Krzymień jest mechanikiem po Politechnice Warszawskiej, pasjonatem techniki modelarskiej, kierownikiem pracowni w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w Jubileuszowej Edycji Konkursu i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

W swoim przemówieniu Pan Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie podkreślił znaczenie polskich inżynierów dla ojczyzny. Zauważył m.in.: „- Nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnej myśli technicznej, bez nowoczesnego przemysłu, bez nowoczesnej produkcji, bez wynalazczości, bez wytwarzania dóbr, które nazywamy dobrami wysoko przetworzonymi. To jest wszystko zasługa myśli inżynierskiej.” Zaakcentował również, że chciałby, aby osiągnięcia polskich inżynierów służyły rozwojowi naszego kraju „– Bardzo bym chciał, żebyśmy stwarzali w Polsce takie warunki, umieli je stworzyć też na przyszłość, żeby polscy inżynierowie tworzyli w naszym kraju, pracowali w naszych instytutach, pracowali na naszych uczelniach, pracowali w naszych firmach, w różnych ośrodkach badawczo-rozwojowych.”

Nawiązując do powyższych refleksji Pana Prezydenta RP, życzymy wszystkim laureatom i inżynierom wielu sukcesów oraz satysfakcji na drodze zawodowej w dobie rozwoju nowoczesnej myśli technicznej!

 

Zdjęcia z wydarzenia

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych na stronach:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1317,nie-ma-nowoczesnego-panstwa-bez-nowoczesnej-mysli-technicznej.html

http://enot.pl/aktualnosci/item/1362-xxv-gala-plebiscytu-zloty-inzynier