VII PIKNIK MILITARNY w Zamku SIMP w Rydzynie

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

W imieniu Organizatora – Dyrekcji Zamku w Rydzynie, zapraszamy na VII PIKNIK MILITARNY, który odbędzie się w dniach 20-21 lipca 2019 r. w Zamku SIMP w Rydzynie.

Śladem lat ubiegłych, impreza trwać będzie od soboty do niedzieli. Tradycyjnie, spotkanie odbędzie się z udziałem wojska oraz grup rekonstrukcyjnych.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godz. 11.30 defiladą wszystkich uczestników, którzy przemaszerują przez miasto Rydzynę i wjadą na teren Zamku. Następnie, rozpoczną się prezentacje uzbrojenia i pokazy. W tym samym dniu o godz. 18.00 odbędzie się inscenizacja rekonstrukcyjna: „Kiedyś w Afganistanie”. Podczas tegorocznego Pikniku, zostanie zrekonstruowany jeden ze szturmów w ramach „Operacji Barbarossa z 1941 roku”, który zaprezentowany będzie w niedzielę 21 lipca o godz. 13.30.

W czasie trwania Pikniku, na terenie Parku za Zamkiem czynna będzie „Strefa handlowa”, w której spotkać będzie można sprzedawców staroci, wyposażenia militarnego oraz pamiątek. Otwarta będzie również „Strefa dziecka”, gdzie będzie można skorzystać z łódek, dmuchanych zjeżdżalni i quadów.

Szczegółowe informacje na stronie Organizatora

Aktualności

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału.