Spotkanie świąteczno-wigilijne OW SIMP

wpis w: AKTUALNOŚCI | 0

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyło się spotkanie świąteczno-wigilijne Oddziału Warszawskiego SIMP i współpracujących stowarzyszeń: Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni członkowie i przedstawiciele trzech stowarzyszeń, goście z zaprzyjaźnionych firm i warszawskich uczelni wyższych, m. in. Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Warszawskiej, Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.
Po powitaniu obecnych gości przez Prezesa OW SIMP Adama Baryłkę i Prezesa SiTPMB Jerzego Gumińskiego, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Rafał Markowski skierował do uczestników spotkania kilka słów okolicznościowych, błogosławiąc złożył wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.
Następnie, rozdano odznaki i wyróżnienia.
Dalej, Kapelan PSRiBS ks. Paweł Olejarz pobłogosławił opłatek i obecni złożyli sobie życzenia świąteczne.

Spotkanie wzbogacił koncert zespołu kameralnego „Capella Zamku Rydzyńskiego” pod kierownictwem artystycznym Mieczysława Leśniczaka, nad którym mecenat sprawuje Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Siła i brzmienie kwintetu instrumentów dętych blaszanych i perkusyjnych nadały kolędom blasku i zachęciły obecnych do wspólnego kolędowania.
Nie zabrakło wigilijnych potraw: śledzia, czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, smażonego karpia, itp.
Goście spędzili miło czas na rozmowach i snuciu planów na nadchodzący nowy rok.